چرا به وکیل نیاز داریم؟

مسایل حقوقی مانند بسیاری از حوزه‌های تخصصی از پیچیدگی بالایی برخوردار هستند. بسیاری از ما در موقعیت‌های ویژه‌ای از زندگی و یا در حوزه‌های کاری، درگیر کارهای حقوقی شده‌ایم و دریافته‌ایم به تنهایی نمی‌توانیم از عهده مسایل حقوقی بر بیابیم. نیاز ما به فردی خبره، قابل اعتماد و آشنا با مسایل و مراحل کارهای حقوقی در اینجا نمود پیدا می‌کند. وکیل خوب همان کسی است که در چنین موقعیت‌هایی به او نیاز داریم.

وکیل خوب

در چه مواردی باید به وکیل مراجعه کنیم؟

موارد احتیاج ما به یک وکیل عالی و متخصص بسیار است. آشنایی با این موارد به ما کمک می‌کند تا در موقعیت‌های خاصی از زندگی بتوانیم از حقوق قانونی خود، با مراجعه به یک دفتر وکیل دفاع کنیم. در ادامه برخی از موارد لزوم بهره‌مندی از تخصص وکلای باتجربه را با هم مرور می‌کنیم:

  • ارث: کمک به افراد برای گرفتن ارث یا ثبت و رسمی کردن آن
  • چک: حل موارد مشکلات مالی مربوط به چک و سفته یا برگشت خوردن چک
  • ضرب و جرح: حل دعاوی کیفری بین دو نفر در شرایط بروز ضرب و جرح
  • حکم تخلیه: برطرف ساختن مسایل مربوط به احکام اجاره ملک و گرفتن حکم تخلیه
  • جرایم سایبری: شکایت و پیگیری موارد بروز جرایم سایبری که انواع گوناگونی دارند
  • حضانت: حل مسایل مرتبط با حضانت فرزندان بعد از طلاق
  • نفقه: کمک به بانوان برای دریافت نفقه
  • طلاق: پیگیری تمامی موارد مرتبط با طلاق، و رسیدگی به حقوق طرفین
  • مهریه: فراهم ساختن شرایط مناسب برای دریافت مهریه، پیش یا پس از طلاق

وکیل خوب کیست؟

وکیل خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟

وکالت در لغت به معنی واگذار کردن کاری به کسی است که به او اعتماد داریم. کسی که می‌دانیم از عهده آن کار به خوبی بر می‌آید و یا دست‌کم اطمینان داریم، هرچه در توان دارد، برای ما انجام خواهد داد. وکیل خوب چنین کسی است. اما وکیل خوب را چگونه می‌توان شناخت و چه ویژگی دارد؟ در ادامه چند ویژگی مهم یک وکیل خوب را به شما معرفی می‌کنیم.

رازدار بودن و امانت‌داری

در تمامی مراحل پیگیری پرونده‌های حقوقی، رازداری یکی از مهمترین بایسته‌های امر وکالت است. وکیل خوب باید محرم اسرار موکلانش باشد و هیچ‌یک از اطلاعات پرونده را نزد هیچ‌کس افشا نکند. وکیل خوب هم‌چنین نسبت به اسنادی که در اختیار دارد، مسئول است و باید در این زمینه امانت‌دار باشد.

آگاهی از آخرین تغییرات در قوانین

وکیل خوب کسی است که نسبت به آخرین تغییرات در قوانین گوناگون، آگاه و پیگیر باشد. به‌روز بودن وکلا هم از انتخاب راهبردهای اشتباه و مبتنی بر شرایط پیش از تغییر قانون پیشگیری می‌کند، و هم باعث می‌شود بتوانند بر اساس قوانین جدید، راه‌های بهتری برای احقاق حقوق موکلان اتخاذ کنند.

صداقت در توانایی‌ها

وکیل عالی کسی نیست که به شما قولی بدهد که از حیطه اختیارات و توانایی‌های قانونی او بیرون باشد. وکیل خوب برای پیگیری یک پرونده، شما را بی‌دلیل امیدوار نمی‌سازد؛ بلکه تلاش می‌کند با شفاف‌سازی، بهترین راه‌های حصول نتایج مناسب را به شما نشان دهد و در این راه، همراه و پشتیبان شما باشد.

هزینه کم و سرعت در عملکرد

از ویژگی‌های یک وکیل خوب این است که بتواند روند امور قضایی را در کمترین زمان ممکن انجام دهد. در این زمینه آشنایی کامل با تمامی قوانین و استراتژی‌های وکالت ضرورت دارد. در ضمن وکیل خوب هزینه وکالت خود را بر اساس قانون و مبتنی بر روند پیگیری پرونده تعیین می‌کند. بدون شک هزینه کمتر، یک ویژگی رقابتی در بین وکلا نیز به شمار می‌آید.

ویژگی های وکیل خوب

تجربه بیشتر در وکالت

تجربه بیشتر در وکالت به معنای آشنایی بیشتر وکلا با پیچیدگی‌های روند پیگیری انواع پرونده‌های حقوقی می‌شود. میزان تجربه وکلا لزوما با بالا بودن سابقه کاری آن‌ها در ارتباط نیست. زیرا گاهی یک وکیل جوان، به دلیل تخصص، ارتباط عمومی قوی و پیگیری تعداد بالای پرونده در سال از یک وکیل با سابقه بیشتر خود، تجربه کاری بیشتری دارد. با مقایسه روندهای کاری و پرس‌وجو از موکلان و افراد مختلف می‌توانید یک وکیل خوب و باتجربه پیدا کنید.

احترام به شان و مقام قاضی

فرد باتجربه همواره از تواضع بیشتری نسبت به دیگران برخوردار است. تواضع مانع روند احقاق حق موکل نیست؛ بلکه باعث احترام متقابل بین قضات و وکلا می‌شود؛ بنابراین یک وکیل خوب به مقام قاضی احترام می‌گذارد و بدون تملق یا تحقیر قاضی، دفاع از حقوق موکل را در جلسات دادگاه، پیگیری می‌کند.

توجه به خواسته موکل

وقتی شما برای درخواست وکیل خوب به یک دفتر وکالت می‌روید، خواسته‌های خود را در زمینه امور حقوقی با او در میان می‌گذارید. وکیل خوب کسی است که پیشنهادهای قانونی خود را بر اساس خواسته‌های شما تنظیم و ارائه کند. او نباید در عمل، چیزی کمتر یا بیشتر از خواسته‌های موکل را در پرونده او پیگیری کند. تجاوز از آن‌چه درخواست موکلان است، طبق ماده 667 قانون مدنی، امری غیرقانونی است.

روابط عمومی قوی

هرچه میزان تجربه و سابقه یک وکیل بالاتر می‌رود، شبکه ارتباطات او با دوستان، همکاران و قضات بیشتر می‌شود. روابط عمومی بالا امکان مشورت و کسب نظرات تخصصی افراد مختلف را در امور حقوقی برای وکیل خوب به همراه دارد. قدرت روابط عمومی بالا همچنین باعث ارتباط سریع و موثر با دیگران می‌شود و احتمال موفق وکلا را در پرونده‌های خود افزایش می‌دهد.

پیدا کردن وکیل خوب

چطور وکیل خوب پیدا کنیم؟

همگی ما همواره خود را لایق بهترین‌ها می‌دانیم. برای مثال به هنگام نیاز به یک پزشک متخصص، با پرس‌وجو و تحقیق، تلاش می‌کنیم تا بهترین پزشک متخصص را در نزدیک‌ترین فاصله ممکن پیدا کنیم و از دانش و تجربه او بهره‌مند شویم. به هنگام رویارویی با مشکلات حقوقی نیز در وضعیتی مشابه قرار داریم. برای پیدا کردن یک وکیل خوب (,;dg o,f)، ماهر و باتجربه باید تحقیق کنیم و اگر وکیلی به ما معرفی شد، نسبت به توانایی‌های او آگاه شویم.

گروه وکلای حامیان عدالت با بهره‌مندی از وکلای برجسته پایه یک مستقر در ایران، بهترین وکلای تهران را متناسب با نوع پرونده حقوقیتان به شما معرفی می‌کند. دفتر وکالت حامیان عدالت در تمامی پرونده‌های حقوقی در زمینه‌های ثبت شرکت، خانواده، امور حسبی، قراردادهای تجاری، دعاوی مالی، امور ثبت احوال، دعاوی کیفری و دعاوی ملکی، راهنما و پشتیبان شما است.

[xyz-ihs snippet="vakilkhoob"]

https://yun.ir/c461x

تماس فوری رایگان

با وکیل های پایه یک دادگستری

وکیل پایه یک ملکی

وکیل پایه یک خانواده

وکیل پایه یک کیفری

وکیل پایه دعاوی مالی

وکیل پایه دعاوی تجاری

با 10 خط ویژه از شنبه تا چهارشنبه پاسخگوی شما هستیم

حامیان عدالت

گروه وكلاى حاميان عدالت مطلق با هدف ارائه خدمات حقوقی به عنوان مشاور حقوقی در دعاوی کیفری و حقوقی و خانواده و انجام وکالت در مراجع قضایی و اداری و کمیسیون های مختلف و همچنین انجام امور وکالت از طرف افراد در مراجع داخلی و از طرف ایرانیان در مراجع بین المللی و دادگاه ها و مراجع قضایی کشورهای خارجی مطابق با ضوابط و قوانین موضوعه و به خصوص انجام امور اداری اعم از داخلی و بین الملل تاسیس و آغاز به فعالیت نموده است.