وکیل طلاق

مراحل قانونی طلاق

خیلی‌ها ممکن است در زندگی زناشویی خود با مشکلاتی مواجه شوند و در برخی موارد، انتخاب آن‌ها، جدایی از یکدیگر باشد. اگر چنین انتخابی داشته باشید، همکاری با یک وکیل برای طی کردن مراحل طلاق می‌تواند بسیار موثر باشد و به انجام آن سرعت ببخشد و شما را از پیج و خم‌های زیادی که باید علاوه بر مشکل طلاق طی کنید، نجات دهید. در این مطلب، موارد مهم و سوالات متداول در خصوص طلاق و ویژگی‌های بهترین وکیل طلاق را بیان می‌کنیم.

طلاق و انواع آن

طلاق و انواع آن

طلاق یک عمل حقوقی و با تشریفات می‌باشد که در آن قانون‌گذار برای این که صحت آن را متوجه شود، یک سری شرایط را برای طلاق گذاشته و تا زمانی که زوجین این تشریفات را انجام ندهند، طلاق آن‌ها صحت نمی‌گیرد. در طلاق تمامی حقوق زن به وی تعلق می‌گیرد و برای این که بتوانید این تشریفات را بهتر انجام بدهید، نیاز به وکیل طلاق خواهید داشت. بر اساس قانون مدنی جمهوری اسلامی، طلاق در دسته‌های زیر تقسیم‌بندی می‌شود.

طلاق از طرف مرد

بر اساس قانون مدنی، مرد می‌تواند هر زمان که خواست، همسر خود را طلاق بدهد و تمامی حقوق زن را بپردازد اما این امر در گذشته باعث می‌شد تا یک سری سو استفاده‌ها صورت بگیرد و همچنین بعضی از طلاق‌ها به علت عصبانیت زود گذر باعث می‌شد که دفاتر طلاق، به بی نظمی سوق داده شوند.

 

 

امروزه مردان می‌توانند با رعایت کردن شرایط موجود در قانون، به دادگاه مراجعه کنند و تقاضای طلاق از همسرشان را به دادگاه ارائه کنند. البته برای این امر نیاز به اخذ گواهی عدم سازش دارند که وکیل طلاق می‌تواند به آن‌ها در این زمینه کمک‌های زیادی کند.

طلاق از طرف زن

 

در طلاق زوجه، زن درخواست طلاق را به دادگاه ارائه می‌دهد. البته لازم به ذکر است که در این نوع طلاق نیز شرایطی مانند شرط ضمن عقد و همچنین حق طلاق است. البته زنان برای یک سری از موارد تعیین شده، مانند نپرداختن نفقه از طرف شوهر، مفقودالاثر شدن شوهر به مدت چهار سال و ... می‌تواند درخواست طلاق دهند و  در صورت اثبات، زن می‌تواند طلاق خود را از همسر بگیرد.

طلاق توافقی

یکی از ساده‌ترین انواع طلاق که امروزه بسیار رایج است، طلاق توافقی می‌باشد که بر اساس آن، زن و شوهر طبق توافقی که از قبل با یکدیگر داشته‌اند، می‌توانند درخواست خود را به دادگاه ببرند. البته لازم به ذکر است، برخلاف تصور برخی که به نظرشان در طلاق توافقی پرداخت مهریه اجباری نیست، باید بگوییم که این گونه نیست و مانند هر آنچه که توافق کرده‌اند، مرد باید مهریه زن را بپردازد.

دعوا و کشمکش در این نوع طلاق بسیار کم است و دو طرف می‌توانند با گفت و گو به توافق برسند. البته در این نوع از طلاق باید در مورد برخی موارد دیگر مالی، غیر مالی، شرایط دین فرزندان و ... نیز به توافق برسند که در برخی مراحل، مشاوره با یک وکیل برای طلاق  می‌توانند بسیار کمک کننده باشد.

بیشتر بخوانید: وکیل طلاق توافقی

فرزندان و جهیزیه بعد از طلاق

 

به دنبال بهترین وکیل طلاق هستید؟

یک وکیل خوب می‌تواند در تمامی مراحل طلاق، به زوجین کمک کنید و فرایند آن را سرعت ببخشد. به همین دلیل، بهتر است با مشخصات یک وکیل خوب در تهران یا سایر شهرها آشنایی داشته باشید. برخی از این مشخصات عبارتند از:

داشتن تخصص و تجربه در زمینه پرونده‌های طلاق

وکلا می‌توانند در تمامی زمینه‌ها، وکالت موکل خود را بپذیرند اما باید دقت داشته باشید که متخصص بودن وی در زمینه حقوقی خاص، اهمیت بالایی دارد. به همین دلیل بهتر است به موضوع پرونده خود دقت داشته باشید و بر اساس آن، به دنبال یک وکیل برای طلاق بروید. مجموعه گروه وکلای کامران میرزایی، برای تمامی زمینه‌هایی که شما ممکن است در آن‌ها به یک مشاور حقوقی نیاز داشته باشید، وکلایی را انتخاب کرده که شما می‌توانید به راحتی به آن‌ها دسترسی داشته باشید.

رازدار بودن، یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های وکیل برای طلاق 

یکی از مواردی که در انتخاب وکیل می‌تواند بسیار مهم باشد، امانت داری و رازدار بودن وی است. یک وکیل برای این که بتواند به خوبی از موکل خود دفاع کند، باید از تمامی اتفاقات زندگی وی آگاه باشد و رازهای موکل خود را نگه دارد.

بهترین وکیل طلاق

طرح دعوا و پیشگیری از اتفاقات ناگوار

یک وکیل خوب باید با مشاوره‌های خود، بتواند از رخ دادن هرگونه اقدام غیر قابل جبران موکل جلوگیری کند و همچنین باید به قدری مهارت داشته باشد که طرح دعوای درستی را از طرف موکل خود انتخاب کند. زیرا اشتباه در این روند، می‌تواند تاثیر زیادی در طی کردن مراحل طلاق داشته باشد.

استفاده از خدمات بهترین وکیل طلاق

یک وکیل خوب، می‌تواند با دانش حقوق خود از بروز هرگونه مشکل در روند طلاق جلوگیری کند و با استفاده از تجربه، مراحل آن را به درستی انجام دهد. یک وکیل برای طلاق شناخت کافی نسبت به مراحل طلاق و مراجع قضایی دارد، بنابراین می‌توانند باعث سریع شدن روند انجام طلاق شوند.

وکیل خوب و با تجربه، می‌تواند به درستی از حقوق موکل خود دفاع کند و اجازه ندهد تا حقی از موکلش ضایع شود. در برخی موارد نیز ممکن است یکی از زوجین، به قوانین آشنایی نسبی داشته باشد و بتواند دردسرهایی را برای همسر خود ایجاد کند. در این شرایط، وکیل خوب با دانش حقوقی خود می‌تواند این مشکلات را به راحتی حل کند و از دردسرهایی که امکان دارد برای وی پیش بیاید، جلوگیری کند.

نکاتی که در زمان انتخاب وکیل باید به آن دقت داشته باشید.

در زمان انتخاب یک وکیل برای طلاق باید مدارک تخصصی وی را بررسی کنید و مطمئن شوید این مدارک از صحت و سقم برخوردار باشند. رزومه و سابقه کاری وکیل یکی دیگر از نکات بسیار مهم است که حتما باید آن را در نظر داشته باشید. طرز بیان، صحبت و گویش یک وکیل نیز مهم است، زیرا وی باید از طرف شما، در دادگاه صحبت کند. همچنین اطلاع از میزان رضایت موکلان در پرنده‌های قبلی نیز می‌تواند در انتخاب یک وکیل کمک کننده باشد.

بهترین وکیل طلاق در حامیان عدالت

وکیل طلاقمجموعه حامیان عدالت، بستری را برای افرادی که قصد طلاق گرفتن دارند فراهم کرده تا بتوانند به راحتی به بهترین وکیل طلاق توافقی (,;dg xghr) دسترسی داشته باشند و با کمک آن‌ها، آرامش بیشتری در هنگام طی کردن مراحل طلاق داشته باشید. با استفاده از خدمات ما، می‌توانید وکیلی را انتخاب کنید که به خوبی از حقوق شما دفاع کند و در سریع‌ترین زمان، با استفاده از دانش خود، روند طلاق را انجام دهد.

وکیل پرونده‌های خانواده - طلاق 

جهت اخذ مشاوره و ارتباط با وکلای پایه یک و وکلای تخصصی و باتجربه در خصوص پرونده های طلاق  با شماره های زیر تماس فرمایید.

تماس فوری رایگان

با وکیل های پایه یک دادگستری

وکیل پایه یک ملکی

وکیل پایه یک خانواده

وکیل پایه یک کیفری

وکیل پایه دعاوی مالی

وکیل پایه دعاوی تجاری

با 10 خط ویژه از شنبه تا چهارشنبه پاسخگوی شما هستیم

حامیان عدالت

گروه وكلاى حاميان عدالت مطلق با هدف ارائه خدمات حقوقی به عنوان مشاور حقوقی در دعاوی کیفری و حقوقی و خانواده و انجام وکالت در مراجع قضایی و اداری و کمیسیون های مختلف و همچنین انجام امور وکالت از طرف افراد در مراجع داخلی و از طرف ایرانیان در مراجع بین المللی و دادگاه ها و مراجع قضایی کشورهای خارجی مطابق با ضوابط و قوانین موضوعه و به خصوص انجام امور اداری اعم از داخلی و بین الملل تاسیس و آغاز به فعالیت نموده است.